Kısmi Zamanlı Çalışan Öğrencilerin Maaş Ödemeleri

Fakülte/yüksekokul/enstitü veya diğer birimler, öğrencilerin çalışmış oldukları aya ait puantajları her ayın 17’ si mesai saati bitimine kadar sağlık kültür ve spor daire başkanlığı’ na gönderirler. SGK işlemleri dolayısıyla tek bir bordro hazırlanma zorunluluğundan dolayı ödemenin hazırlanması için tüm puantajların başkanlığımıza ulaşmasından hemen sonra ödeme çalışmalarına başlanır. Bu puantajlarda yer alan çalışma saatlerine göre en kısa zamanda ödemeler hazırlanır ve strateji daire başkanlığı’ na gönderilir ve oradaki işlemlerden sonra ücretler öğrencilerin hesabına yatırılır.

Hazırlanan puantajların başkanlığımıza geç ulaştırılması ödeme hazırlığına başlanamaması anlamına gelmektedir ki, iletilen puantajlardaki en küçük bir eksiklik ya da hata, ödemelerin bir bütün olarak aksamasına sebep olmaktadır.

Çalışan öğrencilerimize ödenecek saat ücreti, Üniversitemiz Yönetim Kurulu tarafından, 4857 Sayılı İş Kanununun 16 yaşından büyük işçiler için belirlemiş olduğu asgari ücretin saat ücreti ile aynı olarak kararlaştırılmıştır.

 


Oluşturma: 04 Ocak 2018